09.04.2020

PE SCURT

• Campiona României a jucat de la egal la egal cu Sevilla, la Cluj, remizând cu scorul de 1-1 în turul șaisprezecimilor de finală din Europa League.

• Scorul a fost deschis de Ciprian Deac, dintr-o lovitură de la 11 metri, acordată în minutul 59.

• Manea a centrat foarte bine din partea dreaptă în interiorul careului advers, iar mingea trimisă de el l-a lovit în mână pe Jules Kounde, fundașul central al spaniolilor.

• După consultarea VAR, centralul Deniz Aytekin a indicat punctul cu var.

21/02/20 13:05

CFR CLUJ - SEVILLA 1-1 în prima manşă din 16-imile de finală ale EUROPA LEAGUE. Punct de palmares, şanse mici de calificare

Sevilla a dominat prima repriză în care a avut și cea mai mare ocazie ale primelor 45 de minute. Mingea șutată de Suso a fost deviată cu călcâiul de atacantul De Jong și a lovit bara transversală a porții apărate de Arlauskis. CFR Cluj a început mai convingător actul secund,...

Romania TV ·

Romania TV

CFR Cluj a rezistat în fața granzilor de la Sevilla

Ce frumos ar fi fost un 1-0! Nu au lipsit decât 10 minute. Campiona României a jucat de la egal la egal cu Sevilla, la Cluj, remizând cu scorul de 1-1 în turul șaisprezecimilor de finală din Europa League. Scorul a fost deschis de Ciprian Deac, dintr-o lovitură de la 11...