17.10.2019

• Rutierul spaniol Alexander Aranburu (Caja Rural - Seguros RGA) a câştigat etapa a patra a Turului ciclist al provinciei spaniole Burgos, desfăşurată între Atapuerca şi Ciudad Romana de Clunia, pe 174 km.

• Acesta a fost cronometrat cu timpul de 04 h 07 min 55 sec, fiind urmat, cu acelaşi timp, de belarusul Aleksandr Riabuşenko (UAE Team Emirates) şi de portughezul Rui Costa (UAE Team Emirates).

• Românul Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence) s-a clasat pe locul 61, la 01 min 25 sec de ânvingător.

• Cursa se încheie astăzi, cu etapa a cincea, între Santo Domingo de Silos şi Lagunas de Neila, pe 146 km.

17/08/19 12:17

Ciclism: Alexander Aranburu a câștigat etapa a IV-a a Turului Burgos. Eduard Grosu s-a clasat pe locul 61

Rutierul spaniol Alexander Aranburu (Caja Rural - Seguros RGA) a câştigat etapa a patra a Turului ciclist al provinciei spaniole Burgos, desfăşurată între Atapuerca şi Ciudad Romana de Clunia, pe 174 km. Acesta a fost cronometrat cu timpul de 04 h 07 min 55 sec, fiind urmat,...