01.12.2020

• În minutul 53, Ciprian Deac a centrat cu mult efect, spre linia careului de 6 metri, unde Rondon a câștigat duelul direct cu adversarul și reia cu capul.

• În alte partide, au fost înregistrate următoarele rezultate: Grupa B Rapid Viena - Arsenal 1-2 Fountas (51) / D. Luiz (70), Aubameyang (74) Dundalk - Molde 1-2 S. Murray (35) / .

• În cealaltă partidă,Young Boys - AS Roma 1-2 Nsame (14 - penalty) / B. Peres (69), Kumbulla (74).

• La Sofia, în fața a 12.000 de fani gălăgioși, campioana României a fost pusă sub presiune în primele minute, dar clujenii au tăiat rapid elanul gazdelor.

25/10/20 01:00

Dan Petrescu i-a adormit și pe bulgari! CFR Cluj învinge ȚSKA Sofia cu 2-0

La capătul unui meci „marca” Dan Petrescu, CFR Cluj a învins ȚSKA Sofia în deplasare, cu 2-0, interpretând o nouă partitură de fotbal pragmatic, în urma căreia echipa din Gruia a înscris din două faze fixe. În minutul 53, Ciprian Deac a centrat cu mult efect, spre linia...