18.04.2021

• Dinamo a dominat însă FCSB în repriza a doua, când la oaspeți au intrat titularii Darius Olaru, Florinel Coman și Florin Tănase.

• Echipa lui Becali a început meciul cu o formulă inedită, în care singurul titular obișnuit a fost Andrei Vlad.

• Neplătiți de mai bine de patru luni, „câinii” au obținut un rezultat mare, în urma unui meci în care au jucat mult mai bine decât marii lor rivali.

18/02/21 15:01

Dinamo învinge FCSB în derby de România! Start cu rezervele, înfrângere cu titularii

Dinamo a câștigat în cel de-al doilea derby susținut în ultima săptămână cu FCSB, cu scorul de 1-0, și s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Neplătiți de mai bine de patru luni, „câinii” au obținut un rezultat mare, în urma unui meci în care au jucat...