06.12.2019

• După 3-1 şi 5-3, campioana României a avut pentru prima oară trei goluri avans în min.

• Dinamo conduce în clasament, cu 12 puncte, urmată de GOG Gudme (Danemarca), 8 puncte, Kadetten Schaffhausen, 6 puncte, Orlen Wisla Plock (Polonia), 5 puncte, Cehovskie Medvedi (Rusia), 4 puncte, IFK Kristianstad (Suedia), 3 puncte.

• Ante Kuduz a fost cel mai bun marcator al dinamoviştilor, cu 10 goluri, în lipsa tunisianului Amine Bannour.

• Ecartul a scăzut în finalul primei reprize, iar Dinamo a intrat la pauză cu un singur gol în plus pe tabelă, 15-14.

06/11/19 21:57

Dinamo, calificată în play-off-ul Ligii Campionilor, după 27-26 cu Kadetten Schaffhausen

CS Dinamo Bucureşti s-a calificat în play-off-ul Ligii Campionilor la handbal masculin, după ce a învins echipa elveţiană Kadetten Schaffhausen, cu scorul de 27-26 (15-14), miercuri seara, în Sala Dinamo, într-un meci din Grupa D. Dinamo, invincibilă în primele şapte etape...