15.09.2019

• 52, prin Daniel Popa, atacant introdus la pauză de antrenorul Sebastian Moga, la capătul unei acţiuni în care a trecut de unul singur prin apărarea ilfovenilor.

• Italianul Mattia Montini a majorat diferenţa (56), din centrarea lui Deian Sorescu, intrat în min.

• Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galaţi); arbitri asistenţi: Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Marius Cristian Marchidanu (Brăila); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ştefăneşti/Argeş).

• FC Dinamo Bucureşti - Academica Clinceni 4-2 (0-0), stadion Dinamo - Bucureşti Au marcat: Daniel Popa (52, 82, 90+3), Mattia Montini (56), respectiv Jakub Vojtus (65), Robert Ion (73).

06/08/19 09:10

Dinamo, prima victorie în aceste sezon de Liga 1. S-au marcat şase goluri în repriza a doua a meciului cu Clinceniul

Dinamo a marcat primul său gol în acest campionat în min. 52, prin Daniel Popa, atacant introdus la pauză de antrenorul Sebastian Moga, la capătul unei acţiuni în care a trecut de unul singur prin apărarea ilfovenilor. Italianul Mattia Montini a majorat diferenţa (56), din...