09.12.2019

• Odion Ighalo a reuşit o dublă pentru nigerieni, în minutele 19 şi 63, celelalte goluri fiind marcate de Alex Iwobi (66) pentru învingători, respectiv Stephane Bahoken (41) şi Clinton N'Jie (44).

• Sud-africanii au marcat unicul gol al întâlnirii prin Thembinkosi Lorch, în urma unui contraatac, în minutul 85.

• Duminică sunt programate alte două meciuri din optimile de finală ale CAN 2019, Madagascar - RD Congo (la Alexandria) şi Algeria - Guineea (la Cairo).

07/07/19 09:02

Egiptul a fost eliminat de la Cupa Africii

Selecţionata Egiptului, gazda Cupei Africii pe Naţiuni la fotbal ediţia 2019, a fost eliminată surprinzător în optimile de finală ale acestei competiţii, fiind învinsă cu scorul de 1-0 de reprezentativa Africii de Sud, într-o partidă disputată sâmbătă la Cairo, în faţa a...