21.11.2019

• Într-o întâlnire controlată de oaspeţi, Dumitru Cardoso a deschis scorul în minutul 28 cu o lovitură de cap la un corner.

• Atât Cardoso, cât şi Velisar sunt la primele goluri în Liga I. Sergiu Buş a mărit diferenţa în min.

• Ardelenii au punctat din nou în minutul 43, prin fundaşul Mihai Velisar, ce a deposedat un adversar şi a făcut o cursă spectaculoasă.

• Antrenorul Edi Iordănescu a revenit pe banca lui Gaz Metan, după ce a lipsit din cauza unei suspendări şi a unor probleme medicale.

19/08/19 20:02

FC Voluntari, demolată de Gaz Metan pe teren propriu; medieșenii s-au impus cu 3-0

Gaz Metan Mediaş s-a impus cu categoricul scor de 3-0 (2-0) pe terenul lui FC Voluntari, într-un meci disputat luni în etapa a 6-a a Ligii I de fotbal. Într-o întâlnire controlată de oaspeţi, Dumitru Cardoso a deschis scorul în minutul 28 cu o lovitură de cap la un corner....