22.03.2019

PE SCURT

• Fed Cup, program meciuri.Nebucurăm că trofeul Fed Cup este aproape de noi aici (n.r.

• Referitor la faptul că Mihaela Buzărnescu va juca în primul meci al întâlnirii cu Cehia, Segărceanu a afirmat: Practic se trage la sorţi doar prima jucătoare care va începe.

• Pliskova (5 WTA) s-a impus după o oră şi 25 de minute, dominând meciul în cea mai mare parte a sa.

• Din echipa Cehiei fac parte jucătoarele Karolina Pliskova (5 WTA), Katerina Siniakova (nr.

10/02/19 01:49

Buzărnescu - Pliskova, rezultat în primul meci Fed Cup cu Cehia

Echipa Cehiei conduce selecţionata României cu scorul de 1-0, după ce Karolina Pliskova a învins-o pe Mihaela Buzărnescu în două seturi, cu 6-1, 6-4, sâmbătă, în Ostravar Arena din Ostrava, în prima partidă din cadrul întâlnirii care are loc în sferturile Grupei Mondiale...

DCnews ·

DCnews

Fed Cup, program meciuri. Segărceanu: Nu e uşor, dar nici imposibil să câştigăm trofeul

Fed Cup, program meciuri. "Ne bucurăm că trofeul Fed Cup este aproape de noi aici (n.r. - trofeul se află în posesia reprezentativei Cehiei). Încercăm să ne obişnuim cu el. Ne dorim să îl avem acasă, să fie alături de noi. Nu o să fie uşor, dar nici imposibil. Din păcate...