22.03.2019

• Halep, numărul trei mondial, s-a impus rapid, într-o oră şi 12 minute în faţa numărului 44 mondial.

• Meciul de dublu va opune perechile Irina Begu/Monica Niculescu - Barbora Krejcikova/Katerina Siniakova.

• Siniakova, liderul mondial la dublu, a avut o tresărire de orgoliu, apropiindu-se la 5-4, însă Halep a încheiat primul set cu 6-4.

• Dacă la winners s-a remarcat echilibrul (8-7 pentru Halep), ecartul a fost mult mai mare la erori neforţate (18 Siniakova, 7 Halep).

10/02/19 14:21

Fed Cup: România-Cehia, 1-1, după victoria Simonei Halep

Echipele Cehiei şi României sunt la egalitate, 1-1, în sferturile Grupei Mondiale a Fed Cup, după ce Simona Halep a învins-o pe Katerina Siniakova cu 6-4, 6-0, sâmbătă, în Ostravar Arena din Ostrava.  Halep, numărul trei mondial, s-a impus rapid, într-o oră şi 12 minute...