17.10.2019

• Primul gol a venit în minutul 28, când Fulop a transformat un penalty dictat după ce Golofca a căzut în urma contactului cu un fundaş advers.

• Oaspeţii au mai avut câteva ocazii mari, mai ales prin Fabbrini, iar gazdele au fost periculoase prin Luchin şi Munteanu.

• În ultimul minut al primei reprize, Golofca a dublat avantajul oaspeţilor cu o execuţie rafinată de la marginea careului.

• Formaţia lui Dan Alexa se află la un punct de FC Hermannstadt, ocupanta locului 12, care duce la baraj.

14/05/19 20:23

Fotbal: Dunărea Călărași a fost învinsă acasă de FC Botoșani cu 2-0 și se îndreaptă spre retrogradare

FC Botoşani a învins-o în deplasare pe Dunărea Călăraşi cu scorul de 2-0 (2-0), într-un meci disputat marţi în etapa a 10-a fazei play-out a Ligii I de fotbal. Primul gol a venit în minutul 28, când Fulop a transformat un penalty dictat după ce Golofca a căzut în urma contactului...