24.09.2019

• Debutul său reuşit la Genk a avut loc în faţa familiei sale, mai ales a tatălui său, Gheorghe, prezent pe Luminus Arena.

• Mijlocaşul a avut o vacanţă mai lungă după ce a participat cu naţionala României la Campionatul European de tineret.

• Voi avea nevoie de timp, deoarece campionatul Belgiei e de nivel ridicat, a spus Hagi, ce a înscris la două minute după introducerea sa pe teren în minutul 74.

• E superb să pot marca imediat după ce am intrat.

28/07/19 01:25

Fotbal: Ianis Hagi - Voi avea nevoie de timp, deoarece campionatul Belgiei e de nivel ridicat

"Voi avea nevoie de timp, deoarece campionatul Belgiei e de nivel ridicat", a declarat fotbalistul român Ianis Hagi, ce a marcat la prima atingere a balonului la debutul său la Racing Genk, înscriind golul victoriei în meciul de vineri cu Kortrijk (2-1). "E superb să pot...