23.09.2019

• Echipa antrenată de Gheorghe Hagi a pierdut la un scor neverosimil, după o primă repriză catastrofală.

• Cu o apărare depăşită constant, FC Viitorul a încasat două goluri în primul sfert de oră, marcate de Nana Asare (4) şi Brecht Dejaegere (13).

• Gent a mai marcat de trei ori până la pauză, prin japonezul Kubo (35, 45) şi ucraineanul Iaremciuk (42 - penalty), după un fault comis de Iacob.

• Învingătoarea dintre FC Viitorul şi Gent va da piept cu AEK Larnaca (Cipru) sau Levski Sofia (Bulgaria) în turul al treilea preliminar.

28/07/19 01:25

Gent - FC Viitorul Constanţa 6-3. Meci nebun cu 9 goluri

FC Viitorul Constanţa a fost învinsă de echipa belgiană KAA Gent cu scorul de 6-3 (5-1), joi seara, la Gent, în prima manşă a turului al doilea preliminar al Europa League la fotbal. Echipa antrenată de Gheorghe Hagi a pierdut la un scor neverosimil, după o primă repriză...