05.06.2020

• În clasamentul final al Grupei C, Odense Handbold a ocupat primul loc, cu 10 puncte, urmată de CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud, 7 puncte, ERD, 6 puncte, MKS Lublin SA, 1 punct.

• În prima repriză, formaţia ardeleană a avut în două rânduri avantaj de două goluri, 7-5 şi 8-6, dar la pauză scorul a fost egal, 12-12.

• Valentina Ardean-Elisei a reuşit golul calificării în ultima secundă.

• Gloria a primit şi a doua eliminare, după protestele lui Paşca, iar ERD a înscris pentru 24-23, cu 16 secunde înainte de final.

13/02/20 12:15

Gloria Bistriţa, calificată dramatic în sferturile Cupei EHF

CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud s-a calificat dramatic în sferturile de finală ale Cupei EHF la handbal feminin, duminică seara, printr-un gol marcat în ultima secundă a meciului terminat la egalitate cu echipa maghiară ERD, 24-24 (12-12), în deplasare. Gloria trebuia să...