28.09.2020

• Clujenii au câștigat Liga 1 pentru a treia oară la rând, după 3-1 cu CS Universitatea Craiova, într-un meci jucat pe „Ion Oblemenco”, cu titlul pe masă.

• După pauză, urmând același scenariu, CFR Cluj preia conducerea prin Kevin Boli, care reia cu capul, din 6 metri, o centrare a aceluiași Deac.

• Oltenii au căzut total după golul doi al clujenilor, iar în minutul 77, Deac a transformat fără emoții penalty-ul acordat de arbitrul Hațegan, după un duel între Cosic și Vincius.

• Partida a început cum nu se poate mai bine pentru gazde.

06/08/20 22:32

Hegemonie vișinie: CFR Cluj, vechea și noua campioană a Ligii 1!

Clujenii au câștigat Liga 1 pentru a treia oară la rând, după 3-1 cu CS Universitatea Craiova, într-un meci jucat pe „Ion Oblemenco”, cu titlul pe masă. După ce Comitetul Executiv al FRF a decis, astăzi, că meciul dintre CS Universitatea Craiova și CFR Cluj se va încheia...