27.10.2020

• CSM București a învins, în deplasare, pe danezele de la Esbjergcuscorul 30-29 (17-15), in al doilea meci din grupa A a Ligii Campionilor.

• Victoria a fost adusă de golul înscris de Cristina Neagu la ultima fază a meciului.Româncaa fost, din nou, principala marcatoare, cu 10 goluri.

• În celelalte două meciuri ale rundei, Rostov - Krim, 23-23, și Metz - SG BBM Bietigheim, scor 36-27.

• Meciul a avut o desfășurare dramatică după ce CSM București a condus în prima repriză și cu șase goluri, iar cu 30 de secunde înainte de final scorul era egal 29-29.

20/09/20 17:18

Liga Campionilor. Cristina Neagu aduce victoria pentru CSM București cu un gol în ultima secundă

CSM București a învins, în deplasare, pe danezele de la Esbjerg cu scorul 30-29 (17-15), in al doilea meci din grupa A a Ligii Campionilor. Meciul a avut o desfășurare dramatică după ce CSM București a condus în prima repriză și cu șase goluri, iar cu 30 de secunde înainte...