18.08.2017

• Echipa FCSB a terminat la egalitate cu Astra Giurgiu, 1-1 (0-1), sâmbătă seara, pe ''Arena Națională'' din București, într-un meci din etapa a șasea a Ligii I de fotbal.

• Oaspeții au deschis rapid scorul, prin Romario Moise (7), vicecampioana egalând după pauză, prin Eddy Harlem Gnohere (64).

• În schimb, au debutat, din postura de titulari, Romario Benzar și Dragoș Nedelcu, transferați săptămâna aceasta de la FC Viitorul.

• Nedelcu (25) și Gnohere (35, 39, 78 — bară, 89) au ratat ocazii de gol pentru echipa gazdă, iar fundașul Piotr Polczak (Astra) a fost aproape de autogol (64).

12/08/17 23:47

Liga I: FCSB - AFC Astra Giurgiu 1-1 (GALERIE FOTO)

Echipa FCSB a terminat la egalitate cu Astra Giurgiu, 1-1 (0-1), sâmbătă seara, pe ''Arena Națională'' din București, într-un meci din etapa a șasea a Ligii I de fotbal. Oaspeții au deschis rapid scorul, prin Romario Moise (7), vicecampioana egalând după pauză, prin Eddy...