26.08.2019

• Gaz Metan Mediaş a remizat acasă cu Chindia Târgovişte, scor 2-2 (2-0), luni, într-un meci din prima etapă a Ligii I de fotbal.

• Medieşenii au avut 2-0 la pauză graţie golurilor lui Sergiu Buş, atacant venit în această vară.

• În ciuda unui joc modest, Chindia a redus din handicap în minutul 65, la capătul unei spectaculoase acţiuni personale a lui Mihai Neicuşescu.

• 44, când a trimis în poartă mingea respinsă de portarul Aioani după o lovitură de cap a lui Olaru.

15/07/19 20:11

Liga I: Gaz Metan a scos doar 2-2 cu Chindia, în prima etapă. Târgoviștenii au revenit de la 0-2

Gaz Metan Mediaş a remizat acasă cu Chindia Târgovişte, scor 2-2 (2-0), luni, într-un meci din prima etapă a Ligii I de fotbal. Medieşenii au avut 2-0 la pauză graţie golurilor lui Sergiu Buş, atacant venit în această vară. El a deschis scorul în minutul 24, cu un şut din...