19.11.2018

PE SCURT

• Naționala României debutează vineri, de la ora 21.45, în Liga Națiunilor cu o partidă jucată fără spectatori împotriva Muntenegrului, pe arena “Ilie Oană” din Ploiești.

• Serbia vs România (echipele probabile): Serbia (4-2-3-1): Dmitrovic – Kolarov, Veljovic, Milenkovic, Rukavina – Matic, Savic – Kostic, Ljajic, Tadic – Mitrovic.

• Serbia a deschis scorul în prima repriză prin Mitrovic (26′), România a egalat imediat după pauză, când Stanciu (48′) a transformat penaltiul obținut de Chipciu.

• Meciul va fi transmis în direct pe PRO TV.

13/09/18 11:42

Liga Națiunilor. Serbia – România 2-2 (1-0) / Tricolorii revin, de două ori, și smulg o remiză la Belgrad

Liga Națiunilor. După un debutul slab împotriva Muntenegrului (0-0), România întâlnește, luni seara, Serbia, cel mai puternic adversar din grupă. Meciul de la Belgrad va fi transmis în direct pe Protv cu începere de la ora 21.45. Update: România a remizat, în etapa a doua...

Mondo News ·

Mondo News

Liga Națiunilor. România – Muntenegru 0-0 / Debut slab pentru tricolori care n-au putut învinge un adversar în inferioritate

Naționala României debutează vineri, de la ora 21.45, în Liga Națiunilor cu o partidă jucată fără spectatori împotriva Muntenegrului, pe arena “Ilie Oană” din Ploiești. Meciul va fi transmis în direct pe PRO TV. Update: România a remizat, vineri seară, la debutul din Liga...