29.02.2020

• Robert Tămârjan, multiplu medaliat de-a lungul ultimilor ani la nivel continental, a cucerit medalia de aur la paratriatlon.

• Campionatele Europene vor include atât întreceri la categoriile Elite, Juniori, U23, cât şi de Amatori Age Group, alături de deja tradiţionala alergare de noapte Dracula Winter Night Run.

• Echipa de ştafetă a României s-a clasat pe un ''onorabil loc 5, luptând constant, la acelaşi nivel cu forţele mondiale'', se mai arată în comunicat.

• România îşi pregăteşte, prin performanţele sportivilor tricolori, statutul de gazdă a Campionatelor Europene de winter triathlon, care vor avea loc între 29 februarie şi 1 martie la Cheile Grădiştei.

13/02/20 13:28

Maria Luiza Rășină, medaliată cu argint la Under 23 la Mondialele de winder triathlon din Italia

Sportiva română Maria Luiza Răşină a obţinut medalia de argint la categoria Under-23, în weekend, la Campionatele Mondiale de winter triathlon de la Asiago (Italia). Robert Tămârjan, multiplu medaliat de-a lungul ultimilor ani la nivel continental, a cucerit medalia de...