17.10.2019

• Lovit de mijlocaşul ''vulpilor'', Hamza Choudhury, în minutele de prelungire ale confruntării încheiate cu scorul de 2-1, Salah a părăsit terenul.

• Jucătorul de la Leicester, internaţional englez de tineret, a primit doar un cartonaş galben, în timp ce Jurgen Klopp a spus ca intervenţia sa asupra lui Salah a fost ''incredibil de periculoasă''.

• Mo Salah va rata amicalul ţării sale cu Botswana din 14 octombrie şi va aştepta decizia medicilor pentru a vedea dacă poate evolua în etapa a 9-a din Premier League, pe 20 octombrie.

• Liverpool este lider în clasament, cu 24 puncte, în timp ce Manchester United a ajuns pe locul 12, cu 9 puncte.

07/10/19 21:24

Mohamed Salah a suferit doar o entorsă uşoară în partida cu Leicester City

Atacantul egiptean Mohamed Salah (Liverpool), accidentat în meciul cu Leicester City, sâmbătă, din Premier League, a suferit doar o entorsă uşoară la gleznă şi ar putea fi apt de joc pentru partida cu Manchester United din 20 octombrie, scrie AFP. Lovit de mijlocaşul ''vulpilor'',...