20.08.2019

PE SCURT

• Pentru Patricia Ţig turneul de la Bucureşti este primul din circuitul WTA în care evoluează după ce a născut la începutul acestui an.

• În optimi, Ţig va evolua cu învingătoarea meciului dintre sportiva letonă Anastasija Sevastova, deţinătoarea titlului, principala favorită şi locul 12 mondial, şi Ana Bogdan, locul 132 mondial.

• Jucătoarea română a avut nevoie de doar 1 oră şi 7 minute pentru a o învinge pe adversara ei şi a accede în faza următoare a turneului.

16/07/19 23:40

Patricia Ţig, optimile de finală ale BRD Bucharest Open

Jucătoarea română Patricia Ţig a învins-o, marţi, pe unguroaica Anna Bondar (193 WTA) cu scorul de 6-2, 6-1 şi s-a calificat în optimile de finală ale BRD Bucharest Open (WTA), turneu dotat cu premii totale de 250.000 de dolari şi găzduit de Arenele BNR din Capitală. Pentru...

DCnews ·

BRD Bucharest Open 2019. Patricia Țig, în optimi

Patricia Maria Ţig a învins-o pe Anna Bondar din Ungaria, locul 193 WTA, care a ajuns în această fază în calitate de lucky loser, scor 6-2, 6-1 și s-a calificat în optimi la BRD Bucharest Open. Partida a durat 66 de minute. În optimi, Ţig va evolua cu învingătoarea meciului...