26.01.2023

• Partarul Katrine Lunde a exasperat atacul tricolorelor, având un procent de peste 50% intervenții reușite la finele primei reprize, încheiate cu scorul de 17-11.

• Tricolorele vor înfrunta Suedia, Olanda și Puerto Rico, în grupa în care vor începe cu un bagaj de 2 puncte.

• În partea a doua, România a avut o ușoară cădere fizică și nu a mai făcut jocul bun din prima repriză.

• Fondul sonor al partidei a fost dominat de o galerie entuziastă a fanilor români, prezenți la Castelon.

08/12/21 10:19

România învinsă de Norvegia, dar calificată în grupele principale la CM de handbal feminin

Echipa națională de handbal feminin a României s-a calificat în faza grupelor principale la Campionatul Mondial din Spania, chiar dacă în ultimul meci al grupei preliminare a fost învinsă de campioana europeană Norvegia cu scorul de 33-22 (17-11). România a jucat curajos...