16.10.2019

• Selecţionata de fotbal a României a învins reprezentativa Maltei cu doar 1-0 (0-0), duminică seara, pe Stadionul ''Ilie Oană'' din Ploieşti, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020.

• România, cu şase foşti componenţi ai naţionalei de tineret (debutanţii Rus, Ştefan, dar şi Marin, Cicâldău, Hagi şi Puşcaş), a dominat clar prima repriză, ratând numeroase ocazii de gol.

• Singurul gol al partidei a fost marcat de George Pușcaș, în urma unui corner, în debutul reprizei secunde.

• Tătăruşanu (28) a salvat golul faţă în faţă cu Corbolan, iar Farrugia (30) a reluat peste poartă.

12/09/19 00:15

România, meci chinuit cu Malta în preliminariile EURO 2020

Selecţionata de fotbal a României a învins reprezentativa Maltei cu doar 1-0 (0-0), duminică seara, pe Stadionul ''Ilie Oană'' din Ploieşti, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020. Singurul gol al partidei a fost marcat de George Pușcaș, în urma unui corner, în debutul...