11.12.2019

PE SCURT

• Sunt jucătoare diferite'', a spus Halep la conferinţa de presă de după meci, citată de WTA.

• ''Cred că am lovit bine mingea şi sunt foarte mulţumită de felul în care am jucat împotriva ei, deoarece e mereu dificil şi de fiecare dată avem meciuri tari'', a adăugat Halep.

• Americanca a condus cu 4-3 şi 5-4, reuşind să îşi adjudece setul cu 6-4, după un nou break.

• Este o campioană, a câştigat două titluri de Mare Şlem şi multe turnee şi o admir pentru ce face.

13/08/19 14:37

Simona Halep, după victoria cu Kuznetsova: Am jucat mai bine decât în primul meci

Românca Simona Halep a declarat, joi, că în meciul cu rusoaica Svetlana Kuznetsova a jucat mai bine decât a făcut-o miercuri contra americancei Jennyfer Brady în turul al doilea al turneului de tenis de la Toronto (WTA). Halep, campioana en titre la Rogers Cup, se află...

Jurnalul ·

Rogers Cup. Simona Halep s-a calificat în turul al treilea după un meci epuizant

Simona Halep (27 de ani, 4 WTA) a câștigat dramatic meciul cu Jennifer Brady (24 de ani, 76 WTA), scor 4-6, 7-5, 7-6 (5) în turul secund de la Rogers Cup. Partida a durat 2 ore și 26 de minute. Halep (27 ani), deţinătoarea titlului la Rogers Cup (câştigat anul trecut la...