08.12.2021

• După revenirea de la vestiare, Germania a egalat în minutul 52, cu un șut bine plasat din afara careului de Gnabry.

• Germania a marcat golul victoriei, după un corner executat în minutul 80 de Leon Goretzka, la capătul căruia, Thomas Muller, rămas nemarcat în careul de 6 metri a înscris nestingherit.

• Clasamentul grupei este condus de Germania cu 18 puncte din 7 partide, urmată de Macedonia de Nord și de Armenia, ambele cu 12 puncte.

• Românii și-au creat și ei ocazii la poarta lui Neuer, fără însă să reușească să surprindă cu adevărat.

10/10/21 13:40

Suporterii României au visat frumos 80 de minute. Germania – România 2-1. Gol superb marcat de Hagi

Echipa națională de fotbal a României a fost învinsă cu 2-1, de reprezentativa Germaniei, la Hamburg, într-un meci contând pentru etapa a 7-a a preliminariilor de calificare pentru Campionatul Mondial din Qatar 2022. România a condus până în minutul 52, cu golul superb al...