16.07.2020

• Luni s-a calificat în sferturile de finală şi cuplul româno-japonez Monica Niculescu/Misaki Doi, care va întâlni principalele favorite, Elise Mertens (Belgia)/Arina Sabalenka (Belarus).

• Monica Niculescu are două titluri cucerite la Shenzhen în proba de dublu, în 2014 alături de Klara Koukalova (Cehia) şi în 2016 alături de americanca Vania King.

• Olaru şi Jakupovic au egalat la 8-8, au ratat o minge de meci la 9-8, iar apoi s-au impus cu 11-9.

• Olaru şi partenera sa au obţinut victoria într-o oră şi 47 de minute, după ce au fost conduse cu 7-5 în super tiebreak.

08/01/20 16:14

Tenis: Raluca Olaru și Dalila Jakupovic s-au calificat în sferturile probei de dublu de la Shenzen

Perechea formată din jucătoarea română de tenis Raluca Olaru şi slovena Dalila Jakupovic s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu din cadrul turneului WTA de la Shenzhen (China), dotat cu premii totale de 775.000 de dolari, după ce a dispus cu 3-6, 7-6 (3),...