22.11.2017

• Tecău și Rojer, favoriții numărul trei, au dominat primul set, adjudecat cu 6-1, dar apoi au clacat în momentele importante din setul al doilea, din tiebreak și super tiebreak.

• În super tiebreak, jocul a fost foarte strâns, iar la 8-8 olandezul Rojer a făcut dublă greșeală, iar apoi francezii au închis meciul pe serviciul lui Herbert.

• Tecău și partenerul său au condus cu 3-1 și cu 6-5, dar francezii s-au impus în cele din urmă cu 9-7.

• Tecău și Rojer au mai obținut o victorie în 2016, la Madrid, în semifinale, cu 6-2, 7-6 (3), relatează Agepres.

14/11/17 08:00

Turneul Campionilor. Horia Tecău, înfrângere în primul meci

Tecău și Rojer, favoriții numărul trei, au dominat primul set, adjudecat cu 6-1, dar apoi au clacat în momentele importante din setul al doilea, din tiebreak și super tiebreak. În setul secund, perechea româno-olandeză a avut trei mingi de break la scorul de 4-4, însă...