18.09.2019

• România U21 a debutat astăzi, la Aalborg, în preliminariile EURO 2021, contra Danemarcei.

• Reprezentativa nordică s-a impus cu scorul de 2-1, după ce Florinel Coman a ratat șansa de a egala, din penalty, în prelungirile partidei.

• În minutul 56, Rațiu dă o pasă greșită la mijlocul terenului, danezii recuperează, mingea ajunge în fața porții la Skov Olsen și acesta înscrie din nou.

• În minutul 80, Florinel Coman reduce din handicap, cu un șut de la 25 de metri, care lovește bara laterală și intră în poartă.

10/09/19 21:41

U21: Danemarca învinge România cu 2-1

România U21 a debutat astăzi, la Aalborg, în preliminariile EURO 2021, contra Danemarcei. Reprezentativa nordică s-a impus cu scorul de 2-1, după ce Florinel Coman a ratat șansa de a egala, din penalty, în prelungirile partidei. Scorul a fost deschis în minutul 3 de către...