08.12.2019

• De partea cealaltă, nou-promovata Chindia Târgovişte a ratat ocazii prin Daniel Florea (42) şi Mihai Neicuţescu (68).

• Universitatea Craiova a mai avut şanse de a-şi majora diferenţa pe tabelă în minutele 59 şi 77 prin acelaşi Mihai Roman II.

• Imediat după pauză, el a trimis cu capul mingea în plasă, în urma unei centrări a lui Ivan Martic de pe partea dreaptă (minutul 46).

• Cea mai mare i-a aparţinut lui Mihai Neicuţescu în minutul 89, când mingea trimisă cu capul din 5 metri a lovit bara transversală.

28/07/19 20:52

Universitatea Craiova - Chindia Târgovişte 1-0. Victorie norocoasă

Echipa de fotbal Universitatea Craiova a învins, duminică seara, cu scorul de 1-0 (0-0) formaţia Chindia Târgovişte, într-o partidă contând pentru etapa a 3-a a Ligii I. Formaţia antrenată de Corneliu Papură a pus presiune pe poarta adversă încă din debutul întâlnirii,...