24.09.2019

• Estonianul Ott Tanak (Toyota) a câştigat pentru al treilea an consecutiv Raliul Germaniei, a 10-a etapă a Campionatului Mondial (WRC).

• în timp ce pilotul român de origine italiană Simone Tempestini s-a clasat pe locul al 19-a în clasamentul general final.

• Gus Greensmith-Elliott Edmondson (Marea Britanie/M-Sport Ford) la 6:22.2 10.

• Takamoto Katsuta-Daniel Barritt (Japonia-Marea Britanie/Toyota) la 8:19.2 ... 19.

25/08/19 17:52

WRC: Ott Tanak, învingător în Raliul Germaniei pentru al treilea an consecutiv; Simone Tempestini - locul 19

Estonianul Ott Tanak (Toyota) a câştigat pentru al treilea an consecutiv Raliul Germaniei, a 10-a etapă a Campionatului Mondial (WRC). în timp ce pilotul român de origine italiană Simone Tempestini s-a clasat pe locul al 19-a în clasamentul general final. Tanak l-a devansat...