14.08.2022

• Sergio Perez, Esteban Ocon, Daniel Ricciardo și Valtteri Bottas au obținut câte o singură victorie.

• Iată câteva dintre statisticile și cifrele interesante ale sezonului 2021.

• Verstappen a terminat pe primul sau al doilea loc în fiecare cursă din acest an, cu 4 excepțiii: cele trei abandonuri (în Azerbaidjan, Marea Britanie și Italia) și locul 9 în Ungaria.

• Cea mai numeroasă particiare la o cursă de F1 din toate timpurile Se estimează că 400.000 de fani au fost prezenți în weekendul Marelui Premiu al Statelor Unite din 2021.

31/12/21 20:11

Formula 1 - Cele mai interesante statistici și cifre din sezonul 2021

A fost un an intens în Formula 1. De la un campion în premieră, la o mare diversitate în clasările pe podium și până la cifre record de asistență, Formula 1 i-a încântat pe fanii competiției cu un sezon plin de suspans. Iată câteva dintre statisticile și cifrele interesante...