22.10.2021

• Estea treia care părăsește competiția în această fază, după Ana Bogdan și Jaqueline Cristian.

• Cu o victorie, Irina Bara ar fi putut accede în al doilea sfert de finală din carieră într-un turneu din circuitul tenisului profesionist feminin.

• Kristina Kucova a câștigat în trei seturi, 6-2, 6-7 (3), 6-7 (5), după 3 ore și 6 minute de joc.

• Irina Bara s-a impus categoric în primul set, reușind 3 break-uri în fața slovacei.

21/08/21 01:23

Irina Bara eliminată în optimi la turneul WTA de la Cluj Napoca

Jucătoarea română de tenis Irina Bara (120 WTA) a fost eliminată în optimile de finală ale turneului de tenis feminin Winners Open, de la Cluj Napoca, de sportiva slovacă Kristina Kucova (118 WTA). Este a treia care părăsește competiția în această fază, după Ana Bogdan și...