28.09.2021

• Jucătoarea română de tenis Irina Begu (81 WTA) a trecutîn turul secund al turneului de tenis feminin Poland Open, de la Gdynia.

• Favorită numărul 3, Begu a învins-o în primul tur pe belgianca Ysaline Bonaventure (127 WTA).

• Irina Begu se va confrunta în optimile de finală cu câștigătoarea partidei dintre poloneza Katarzyna Kawa (143 WTA) și croata Tereza Mrdeza (223 WTA).

• Irina Begu s-a impus categoric, într-o oră și 14 minute, după două seturi, cu scorul de 6-1, 6-3.

20/07/21 16:08

Irina Begu a ajuns în optimile de finală ale turnelui de tenis Poland Open

Jucătoarea română de tenis Irina Begu (81 WTA) a trecut în turul secund al turneului de tenis feminin Poland Open, de la Gdynia. Favorită numărul 3, Begu a învins-o în primul tur pe belgianca Ysaline Bonaventure (127 WTA). Irina Begu s-a impus categoric, într-o oră și...