28.09.2021

• Oltenii, lipsiți de recent demisul antrenor grec Marinos Ouzounidis, dar și de Alexandru Cicâldău, care a semnat cu Galatasaray, nu au reușit să facă față vicecampioanei.

• Primul mare derby al sezonului din Liga 1, dintre FCSB și Universitatea Craiova, s-a încheiat duminică cu victoria categorică a bucureștenilor, cu 4-1 (3-0).

• Oltenii au marcat un autogol în repriza secundă și golul de onoare, prin Markovic.

• Bucureștenii și-au asigurat un avantaj confortabil până la pauză, marcând de 3 ori.

26/07/21 08:23

Universitatea Craiova, învinsă categoric de FCSB în primul mare derby al Ligii 1

FCSB a învins duminică, pe Arena Națională, pe Universitatea Craiova cu scorul categoric de 4-1. Bucureștenii și-au asigurat un avantaj confortabil până la pauză, marcând de 3 ori. Oltenii au marcat un autogol în repriza secundă și golul de onoare, prin Markovic. Primul...