28.09.2021

• FCSB a câștigat la limită, joi, primul meci al dublei manșe cu FC Shakhter Karagandy, din Kazakhstan, scor final 1-0, contând pentru turul doi al Conference League.

• Florin Tănase a ridicat pentru prima dată în picioare asistența de pe Arena Națională, cu un șut din voleu, parat spectaculos de portarul advers.

• FCSB a continuat ofensiva la poarta lui Shatskly, Ovidiu Popescu șutând aproape de vinclu, în minutul 29.

• Singurul gol al meciului a fost reușit în minutul 38, tot cu un șut de la distanță, opera lui Andrei Cordea, care a marcat astfel primul său gol pentru FCSB.

23/07/21 08:13

Victorie cu emoții pentru FCSB, în prima manșă a dublei cu Shakhter Karagandy

FCSB a câștigat la limită, joi, primul meci al dublei manșe cu FC Shakhter Karagandy, din Kazakhstan, scor final 1-0, contând pentru turul doi al Conference League. Golul bucureștenilor a fost marcat de Andrei Cordea, aflat la prima sa reușită în tricoul roș-albastru. Florin...